Yaşam

Yaş Grupları

Edremit Çocuk Akademisi Butik Anaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak 36-66 ay arası öğrencilere eğitim vermektedir. Çocuklarımızın sınıflara yerleştirilmesinde, doğum yılları ve doğdukları aylar ile sınıftaki kız erkek sayısının dengelenmesi göz önünde bulundurulmaktadır.

Eğitim Dönemi

Edremit Çocuk Akademisi Butik Anaokulu’nun yıl içerisindeki eğitim süresi 10 aydır. Eğitim dönemi Eylül başında oryantasyon süreci ile başlayıp, Haziran sonunda sona ermektedir.


Eğitim Saatleri

Edremit Çocuk Akademisi Butik Anaokulu’nda eğitim saatleri 09:00 – 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Ancak işe sabah erken gitmek durumunda olan ya da akşam işten geç gelen velilerimiz için 07:30’dan – 18:30’a kadar Edremit Çocuk Akademisi nöbetçi öğretmenleri okulumuzda hazır bulunmaktadır.


Beslenme

Okulumuz sabah kahvaltıları ve gün içerisindeki ikramlarımız okulumuzun kendi mutfağında hazırlanmaktadır. Bahçemizdeki tavuklarımızın bizler için hazırladığı yumurtalar da zaman zaman sofralarımıza eşlik etmektedir.

Öğle yemeklerimiz ve ikindi kahvaltılarımız Tarhun Catering tarafından hazırlanmaktadır. Tarhun Catering öğrencilerimize hijyen kurallarına bağlı kalarak sağlıklı, kaliteli ve lezzetli yemekler hazırlamaktadır. Gıda mühendisi ve kalite kontrol sorumluları tarafından kalori hesapları yapılarak oluşturulan menüler, okul yönetimi tarafından da onaylanarak öğrencilerimizin sofralarına konulur.


Sağlık

Edremit Çocuk Akademisi Butik Anaokulu’nda sağlık ve hijyen en önemli unsurlardan biridir.

Kurum doktorumuz okulumuzu her sabah teftiş eder, sağlığa aykırı bir durum olup olmadığının kontrolünü sağlar. Çocuklarımızın genel sağlık durumunu denetler ve her mevsim hastalıklarıyla ilgili bültenler yayınlayarak velilerimizi bilgilendirir.

Edremit Çocuk Akademisi bünyesinde tam zamanlı bir hemşire bulundurmaktadır.

Kurumumuzun temizliğinde “Acto” marka dezenfektanlar kullanılır. Haftanın belirli günlerinde tüm bina dezenfekte edilir. Böylelikle çocuklarımızın bulaşıcı hastalıklardan korunmasına daha çok katkı sağlamış oluruz.


Servis

Öğrencilerimizin rahat ve güvenli bir yolculuk yapabilmeleri bizlere de onlar kadar mutluluk vermektedir.

Okulumuza bağlı çalışan servis araçlarımızda çocuklarımızın güvenliği açısından yardımcı öğretmen ve her öğrenci için emniyet kemeri bulunmaktadır. İzmit, Başiskele, Gölcük ilçeleri ve Kartepe ilçesinin bir kısmına ulaşım sağlanmaktadır.

Hostes ve sürücü arkadaşlarımızın bilgileri hizmet içi eğitimlerle sürekli yenilenmektedir.

Edremit Çocuk Akademisi, çocuklarımızın sevgi, saygı, sorumluluk, sabır, dürüstlük, barış, paylaşım gibi temel evrensel değerleri tanıması ve davranışlarını bu değerler çerçevesinde şekillendirmesini hedef alır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
+90 533 092 06 65
edremitcocukakademisi@gmail.com
Eski Camii Mah. Vali Yardımcıları Konakları Karşısı Edremit / VAN
İLETİŞİM FORMU